Inwazja Ottomanów na Cypr

Historykon.pl zrecenzował "Imperium", powieść Vladimira Wolffa
Inwazja Ottomanów na Cypr
Vladimir Wolff znany jest przede wszystkim z cyklu "Stalowa kurtyna" oraz "Odlegle rubieże". Autor napisał jednak także powieść, której akcję osadził a XVI wieku, czasach potęgi Imperium Osmańskiego. 

Książka napisana jest w dość lekkiej formule, nie przytłacza ilością faktów oraz szczegółów, tak aby nie zanudzić na śmierć czytelnika, chociaż czasami można odnieść wrażenie, że przeskakując dalej w wydarzeniach omija dość szybko bardzo ciekawe fakty.
Nie oznacza to jednak, że autor nie posiada wiedzy na temat tego o czym pisze. 

Opisy żołnierzy, jednostek, uzbrojenia oraz samego fachu żeglugi, są na dobrym poziomie i na pewno mogą zadowolić czytelnika. Również samo rozeznanie w wydarzeniach polityczne z tamtego okresu zasługuje na uznanie. Wszystko to powoduje, że autor w bardzo ciekawy i umiejętny sposób wpisał swoją opowieść w wydarzenia tamtego okresu. Sama fabuła obfituje w zaskakujące wątki oraz wydarzenia. Ciekawe opisy oblężeń, walk lądowych i morskich rozwiewają moje obawy i powodują, że jest ciekawą pozycją dla znawców tematu jak i dla tych, którzy dopiero poznają te czasy.
Andrzej Włusek, Historykon

Cała recenzja

pozostałe