UWIKŁANI książka 34,90 zł E-book 34,90 zł
Format: 144x207 mm
Stron: 288
Oprawa miękka uszlachetniona
ISBN: 978-83-64523-45-8

UWIKŁANI

PREMIERA: 3 grudnia 2015

Gasnący z perspektywy Zachodu konflikt na Ukrainie tak naprawdę przypomina rozżarzone bagno. Teatr wojenny przysłania zakulisowe rozgrywki polityków, agentów i oligarchów, na skutek których cierpią - jak zawsze - zwykli ludzie i prawda.

Dziennikarz Marek Wojciechowski na Ukrainie trafia na swoich dawnych przyjaciół. Więzi koleżeńskie okazują się silniejsze niż podziały, w wyniku których stanęli oni po różnych stronach barykady. Tym bardziej, że w ukraińskim konflikcie polaryzacja na oprawców i ofiary już dawno przestała być oczywista, a stron jest zdecydowanie więcej niż dwie.

Ta książka mówi o wojnie na Ukrainie więcej niż najlepsze serwisy informacyjne. Rysuje mroczny świat postsowieckiej strefy, w której niewiele dzieje się bez wiedzy i przyzwolenia Rosji. Jej cień obecny jest wszędzie...


aktualności

INNE TEGO AUTORA

o autorze

Marcin Ogdowski

Marcin Ogdowski

Dziennikarz, korespondent wojenny (Irak, Afganistan, Ukraina), pisarz; nazywany pierwszym polskim blogerem wojennym. Obecnie wydawca portalu Interia.pl, wcześniej pracował w „Nowościach”, „Przeglądzie” i „Super Expressie”. W latach 2009-2014 prowadził wielokrotnie nagradzanego bloga zAfganistanu.pl. Na jego podstawie ukazała się książka „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” (2011 r.), objaśniająca kulisy obecności Wojska Polskiego u podnóża Hindukuszu. Dziś bloguje na bezkamuflazu.pl, gdzie można przeczytać m.in. jego relacje z ukraińskiego frontu.

Ogdowski jest również autorem dwóch powieści osadzonych w realiach wojny w Afganistanie – „Ostatni świadek” (2013 r.) i „(Nie)potrzebni” (2014 r.) – oraz współautorem albumu „Polski Afganistan. (Foto)historia największej operacji Wojska Polskiego od czasu II wojny światowej” (2014 r.).

W swojej twórczości najwięcej uwagi poświęca szeregowym żołnierzom z oddziałów liniowych. Sam wielokrotnie uczestniczył z nimi w patrolach i operacjach bojowych, doświadczając wojennej codzienności: nudy wyczekiwania, euforii akcji, strachu przed śmiercią i wymysłów wojskowej biurokracji. Był wielokrotnie doceniany za przedstawianie wojska i wojny w obiektywny oraz nowoczesny sposób. To laureat m.in. „Zielonej Gruszki” (2011 r.) i „Małopolski Dziennikarz Roku 2009”. Odznaczony Brązowym (2008 r.) i Srebrnym (2010 r.) Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżniony także Buzdyganem (2013 r.), nagrodą uchodzącą za wojskowego Oskara. Posiadacz Honorowej Odznaki 6. Brygady Powietrznodesantowej. Wiceprzewodniczący Rady Programowej Wojskowego Instytutu Wydawniczego.

 
 Fot.: Adam Roik