Wałbrzych. Ściśle tajne
Robert Foks
Najnowsza powieść Roberta Foksa zachwyci przede wszystkim tych Czytelników, którzy niegdyś śledzili przygody Pana Samochodzika. Pojawia się w niej bowiem Tajemnica, historyk, który dąży do jej rozwiązania, niebezpieczna przygoda i walka Dobra ze Złem w imię ponadczasowej Prawdy…

Dolny Śląsk, dziesięć miesięcy po upadku komunizmu w Polsce. W Górach Sowich umiera pewien człowiek. Wydarzenie to odsłania rąbek drugowojennej, intrygującej tajemnicy. Tomasz, wałbrzyski nauczyciel historii i eksplorator, odkrywa istotny fakt, który nakazuje mu podążyć tropem zagadki. Wkrótce pasjonujące wyzwanie przeistacza się w niebezpieczną grę. Do akcji przystępują służby specjalne czterech państw, które rywalizują o ukryty pod koniec wojny depozyt. Stawką jest skarb o wielkiej materialnej i intelektualnej wartości. Tomasz zostaje zmuszony do walki o przetrwanie. Nie przypuszcza, że jego przyszłość będzie zależna od ludzi przeklętych przez Historię.
Data wydania:2023-11-22, 2023
Stron:480
ISBN:9788366955646
Już od:
Cena promocyjna:
44,99PLN 39,99PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją:44,99PLN
Ilość: szt.
Producent:

O autorze

Robert Foks
Politolog, nauczyciel akademicki, doktor nauk humanistycznych. Autor artykułów specjalistycznych i analiz z zakresu stosunków międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa na obszarze Europy Środkowo – Wschodniej. Część zawodowego życia spędził na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. Założyciel Fundacji Forum Polityki Wschodniej. Hobbystycznie zajmuje się muzyką. Jako wokalista wykonuje standardy bluesowe, rockowe i countrowe – jest fanem jam sessions oraz pasjonatem homerecordingu. Ponadto interesują go dolnośląskie tajemnice z okresu II wojny światowej, szczególnie historie związane z Wałbrzychem i pobliskimi Górami Sowimi. Ceni dobre opowieści w każdej formie. Kinomaniak.

Opinie użytkowników

Informujemy, że opinie publikowane w serwisie nie są przez nas weryfikowane i nie mamy wiedzy o tym, czy pochodzą one od konsumentów, którzy rzeczywiście używali danego produktu lub go kupili.
Coś na półce 2024-01-20 11:21:26
Nazistowski skarb.

Odżywające co jakiś czas historie o skradzionych przez III Rzeszę skarbach (złoty pociąg, Bursztynowa Komnata) to znakomita kanwa do tworzenia fascynujących opowieści, które wciągną niejednego czytelnika. Taką właśnie historią jest "Wałbrzych. Ściśle Tajne" - najnowsza książka Roberta Foksa, który zabierze nas na pełną niebezpieczeństw wyprawę śladami nazistowskich skarbów.

Najnowsza powieść Roberta Foksa zachwyci przede wszystkim tych Czytelników, którzy niegdyś śledzili przygody Pana Samochodzika. Pojawia się w niej bowiem Tajemnica, historyk, który dąży do jej rozwiązania, niebezpieczna przygoda i walka Dobra ze Złem w imię ponadczasowej Prawdy…

Dolny Śląsk, dziesięć miesięcy po upadku komunizmu w Polsce. W Górach Sowich umiera pewien człowiek. Wydarzenie to odsłania rąbek drugowojennej, intrygującej tajemnicy. Tomasz, wałbrzyski nauczyciel historii i eksplorator opuszczonych miejsc, odkrywa istotny fakt, który nakazuje mu podążyć tropem zagadki.

Wkrótce pasjonujące wyzwanie przeistacza się w niebezpieczną grę. Do akcji przystępują służby specjalne czterech państw, które rywalizują o ukryty pod koniec wojny depozyt. Stawką jest skarb o wielkiej materialnej i intelektualnej wartości. Tomasz zostaje zmuszony do walki o przetrwanie. Nie przypuszcza, że jego przyszłość będzie zależna od ludzi przeklętych przez Historię.

Pomysł Foksa jest bardzo dobry, a książka autentycznie może się podobać. Miejscami intryga jest co prawda lekko przekombinowana, jednak wpisuje się to w konwencję zaginionych skarbów i wielkich dziejowych spisków, które chyba najbardziej interesują nas w tego rodzaju historiach. Nie czepiałbym się więc za bardzo tego kombinowania na łamach powieści. Zamiast tego proponuję przeczytać i cieszyć się tym, co dostajemy - a zdecydowanie jest się czym cieszyć :)
Maciej 2023-12-12 14:27:05
Wartka akcja. Szpiedzy, SS, Służba Bezpieczeństwa, tajemnice III Rzeszy, Wałbrzych z lat 90 z wszelkimi realiami przełomu PRL/RP, górnicze tajemnice i sympatyczny , zamieszany przypadkowo w wydarzenia bohater powieści. Czyta się dobrze choć literki w książce jak na moje stare oczy trochę małe ale za to w e-booku poradziłem sobie. Trzecia książka Roberta Foksa daje dużo satysfakcji w lekturze i ujmuje nie nachalną brzydotą opisów zbrodni i podłości służb co niestety jest stałym elementem nowych powieści sensacyjno/kryminalno/szpiegowskich. Język postaci i dialogi normalne. Wulgarny a nawet knajacki zrodził się ostatnio a ludzie dobrze pamiętający tamte czasy aż tak prymitywnego nie używali o czym zdaje się nie pamiętają młodzi pisarze tego gatunku. Lektura książki Roberta Foksa godna polecenia .

Dodaj własną opinię

4.00 / 5 (2 głosów)